Європарламент рекомендував дати Україні статус кандидата в члени ЄС

Президентка Європарламенту Роберта Метсола каже, що Європарламент визнає європейську перспективу України.
Заява пролунала на позачерговому засіданні Європарламенту у вівторок, скликаному через війну Росії проти України.
Резолюція ЄП є рекомендаційною, рішення про надання такого статусу Україні ухвалюють спільно всі країни-члени Євросоюзу.
Раніше в емоційному зверненні до депутатів Європарламенту президент Зеленський сказав, що українці щодня доводять свій європейський вибір, і закликав євродепутатів продемонструвати солідарність з українським народом.
Його виступ євродепутати зустріли оплесками стоячи, багато - зі сльозами.
Роберта Метcола заявила, що ЄС визнає європейську перспективу України, вітає заявку України на отримання статусу кандидата на членство у ЄС і працюватиме над досягненням цієї мети.
ЄС та Україна повинні дивитися в майбутнє разом, сказала президентка Європарламенту, і наголосила, що його депутати стоять разом із Києвом у ці темні часи для Європи.
"Як чітко зазначено в нашій Резолюції, ми вітаємо заявку України на отримання статусу кандидата і будемо працювати для досягнення цієї мети. Ми повинні разом дивитися в майбутнє", - заявила пані Метсола.
Вона також виклала чотири головні принципи для майбутнього ЄС:

У своєму відеозверненні до Європарламенту Володимир Зеленський заявив, що впевнений у перемозі України у війні з Росією та закликав Євросоюз прийняти Україну.
"З нами Євросоюз точно буде міцніший. Без вас Україна буде самотньою, - додав він. - Ми довели, що ми, як мінімум, такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом з нами, доведіть, що ви нас не відпускаєте, доведіть, що ви європейці, і тоді життя переможе смерть".
28 лютого президент Зеленський офіційно направив до Євросоюзу заявку на вступ до ЄC.
Україна просить розглянути заявку за спеціальною процедурою, тобто невідкладно почати формальний процес, що приведе до надання державі статусу кандидата на членство.

Солідарність і більше
Пропустити подкаст і продовжити подкаст

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти
Випуски
Кінець подкаст
Напередодні у понеділок голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтримала бажання України приєднатись до ЄС.
"Так, з часом вони (українці - Ред.) будуть з нами. Вони одні з нас, і ми хочемо їх прийняти", - заявила вона в інтерв'ю телеканалу Euronews.
Однак фон дер Ляєн не стала уточнювати, коли саме станеться приєднання та якими є шанси України на вступ до ЄС, тим паче за прискореною програмою.
"У нас з Україною є процес, наприклад, інтеграції українського ринку в єдиний ринок… У нас дуже тісна співпраця в енергетичній мережі",- зазначила чиновниця.
Водночас віцепрезидент Єврокомісії Боррель перед початком неформального засідання міністрів оборони країн-членів ЄС сказав, що Україна має європейську перспективу, але членство не на порядку денному, оскільки спочатку треба побороти агресію Росії.
"Членство є тим, на що у будь-якому разі знадобиться багато років. І ми повинні надати відповідь (війні - Ред.) у найближчі години. Не у найближчі роки, але у наступні години", - сказав чиновник.
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!