Глава МЗС Британії Ліз Трасс: путінським олігархам не сховатись від наших санкцій

Велика Британія змінить свої закони про санкції так, щоби розширити список активів і людей, пов'язаних з Кремлем, які потенційно підпадають під санкції, заявила очільниця міністерства закордонних справ Ліз Трасс.
Лондон разом із Вашингтоном та Брюсселем готує нові санкції на випадок нападу Росії на Україну.
Виступаючи в неділю в телеефірі ВВС, Ліз Трасс сказала, що під нові санкції можуть потрапити російські фінансові установи, енергетичні компанії та будь-які фірми та особи, які підтримують російську владу.
"Зараз санкції за законом вузькоспрямовані: ми можемо вводити їх лише проти компаній, які прямо замішані в дестабілізації України. Ми хочемо розширити охоплення, так щоб під санкції могла потрапити будь-яка компанія, яка представляє інтерес для Кремля, і сам російський режим, щоби путінським олігархам і компаніям, що підтримують російську державу, не було куди сховатися", - пояснила Ліз Трасс в інтерв'ю британському телеканалу Sky News.
"Ніщо не виключено", - сказала Трасс, відповідаючи на запитання, чи торкнуться санкції нерухомості в Лондоні, якою володіють "путінські олігархи".
"Ми не збираємося вдаватися в подробиці, проти кого саме і які саме санкції ми введемо. Але ці законодавчі акти дозволять нам зачіпати набагато ширше коло цілей, тому ні в кого не буде підстав думати, що він захищений від санкцій", - додала глава британського МЗС.
Очікується, що Трасс внесе до парламенту доповнення до законів про санкції вже у понеділок.

Пропустити подкаст і продовжити подкаст

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти
Випуски
Кінець подкаст
Коментуючи британську допомогу безпосередньо Україні, Ліз Трасс сказала ВВС, що відправити туди британських солдатів у разі війни дуже малоймовірно, але Британія допомагає українцям зброєю та інструкторами, які вже навчили близько 20 тис. українських військових.
"Українці будуть боротися[...] Путін загрузне у цій трясовині", - заявила Трасс.
Але наголос Британія та її союзники разом з Україною, за словами міністра, роблять на попередженні війни.
"Ми робимо все можливе, щоб заходами стримування та шляхом дипломатії переконати його [Путіна] утриматися [від вторгнення]", - сказала Трасс ВВС.
Вона також повідомила, що планує наступного тижня відвідати Україну.
"З нетерпінням чекаю на поїздку в Україну наступного тижня, щоб підтримати", - написала вона в твіттері.
29 січня газета Daily Telegraph опублікувала статтю Ліз Трасс, в якій глава британського МЗС пише, що російська кампанія проти України підриває фундаментальні основи європейської безпеки, і тому Британія має протистояти "явній та реальній загрозі", що виходить від Росії.
Прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон напередодні сказав, що британська армія може подвоїти контингент у країнах східного флангу НАТО.
Щоправда, цей контингент дуже невеликий: 900 солдатів у так званому батальйоні посиленої передової присутності в Естонії та рота в 150 осіб у Польщі. Крім того, близько 100 британських інструкторів перебувають на Україні.
"Чим агресивніше вони [Росія] будуть поводитися, тим більше сил НАТО отримають на своїх кордонах", - сказав
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також наголосив, що агресивні дії Росії отримають відповідь у вигляді збільшення сил Альянсу на своїх кордонах.
Але Столтенберг запевнив, що країни НАТО не планують надсилати бойові частини в Україну.
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!