Вибори президента Італії зайшли у глухий кут, пропонують перепризначити 80-річного Маттареллу
Ніхто із запропонованих кандидатів не набрав більшості голосів.

Вибори президента Італії після майже тижня та кількох турів голосування в парламенті зайшли в глухий кут. Про це пише BBC.
Італією керує парламент і уряд, і першою особою у державі є прем'єр-міністр. Однак президент також має багато повноважень, включно з призначенням прем’єра та оголошенням дострокових виборів. Він часто виступає гарантом стабільності та посередником між партіями у періоди політичних криз, які трапляються доволі часто. Мало який уряд в Італії утримується при владі понад рік, а президента обирають одразу на сім років.
80-річний президент Серджо Матарелла “зібрався на відпочинок”, посилаючись на похилий вік, і основним кандидатом у президенти вважався нинішній прем'єр Маріо Драгі. Серед кандидатів спочатку був і колишній прем'єр Сільвіо Берлусконі, однак він швидко зняв свою кандидатуру, визнавши, що не підходить на роль нейтрального арбітра італійської політики.
Берлусконі та інші праві, включно з лідером антиіммігрантської “Ліги” Маттео Сальвіні, якого преса називає “другом Путіна”, просували у президенти спікера сенату Елізабетту Казеллаті.
Голосування зайшло в глухий кут після п’яти днів суперечок: ніхто із запропонованих кандидатів не набрав більшості голосів. Зрештою Сальвіні закликав знову затвердити президентом Маттареллу.
“Італійці не заслуговують ще кількох днів на цю невизначеність. Давайте перепризначимо президентом Матареллу, а Драгі – прем’єром, пообідаємо і займемося справами. Проблеми італійців не терплять зволікання”, – сказав він.
Семирічний президентський термін приваблює Драгі гарантованим місцем на олімпі італійської політики, тоді як прем'єрство ризикує виявитися швидкоплинним, оскільки ґрунтується на нестабільній міжпартійній коаліції.
Як інформують італійські ЗМІ, у суботу Драгі зустрівся з Матареллою і намагався переконати його залишитися на посаді.
“Ближче до вечора в суботу близько тисячі виборців візьмуть участь у вже восьмому раунді голосування. Цього разу Маттарелла майже напевно набере необхідні 505 голосів, оскільки у сьомому раунді він отримав майже 400, а відтоді всі домовилися, що домовитися не виходить і доведеться залишити все як є. Залишилося вмовити президента затриматися”, – зазначає видання.