Про що говорили Байден і Зеленський. Версія Києва та Вашингтона

Після чергової телефонної розмови між президентом США та України - третьої за останні два місяці та другої від початку цього року, вони "обмінялися" повідомленнями про зміст цих переговорів у дописах в соцмережах.
"Я поговорив з українським президентом Зеленським, аби обговорити наші скоординовані дипломатичні зусилля, та вчергове запевнити у нашій підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, - написав президент Джо Байден. - Наша відповідь - так само, як і наших союзників і партнерів - буде рішучою, якщо Росія вторгнеться в Україну".

"Мав довгу телефонну розмову з Джо Байденом. Обговорили поточні дипломатичні зусилля з деескалації та узгодили спільні дії на майбутнє. Подякував президентові за військову допомогу, що триває. Обговорили також можливості щодо фінансової підтримки України", - написав президент Володимир Зеленський у Twitter.
Тим часом у Росії заявили, що бачать "небагато підґрунтя для оптимізму" після того, як США відкинули головні вимоги Росії, серед яких - не підтримувати членство України в НАТО.
Десятки тисяч російських вояків і надалі перебувають на кордонах з Україною. Проте Росія заперечує, що збирається нападати на Україну.
Після розмови президентів деякі ЗМІ із посиланням на свої джерела повідомили, що сторони мають розбіжності щодо того, наскільки близькою є загроза російського нападу.
Проте речник українського президента Сергій Никифоров закликав уважно ставитися до джерел інформації і покладатися лише на офіційну позицію, оприлюднену обома сторонами.
"Коректна інформація міститься лише в офіційних релізах від української та американської сторін. Все решта - домисли та спекуляції", - написав він у Telegram.
У повідомленні Офісу президента йдеться, що під час розмови "Володимир Зеленський привітав коментар президента Сполучених Штатів щодо важливості збереження дипломатичної присутності США в Україні та запевнив у подальшій стабільній роботі американського посольства в Києві".
Раніше США (так само як і ще кілька західних країн) порадили родинам працівників свого посольства виїхати з України через можливу загрозу вторгнення в Україну. У Києві такі рекомендації назвали передчасними.
Радбез ООН скликає засідання
Після розмови двох президентів також стало відомо, що Сполучені Штати скликають засідання Ради Безпеки ООН через "загрозливу поведінку Росії" та "нарощування російських військ на кордонах України та в Білорусі".
Як заявила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд, "Члени Ради Безпеки повинні чітко вивчити факти і розглянути те, що поставлено на карту для України, Росії, Європи, а також щодо основних зобов'язань і принципів міжнародного порядку у разі подальшого вторгнення Росії в Україну".
Засідання заплановано на понеділок, 31 січня.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!