Затриманого в Італії за запитом РФ українського режисера перевели під домашній арешт
Українського театрального режисера Євгена Лавренчука, заарештованого в італійському Неаполі за запитом РФ, перевели зі слідчого ізолятора, де він утримувався раніше, під домашній арешт.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Євгена відпустили під домашній арешт! Вчора пізно вночі ми змогли з ним коротко поспілкуватися – він у бадьорому настрої, стан здоров'я нормальний… Це стало можливим завдяки ефективній роботі адвокатів, МЗС, консульства України, вашим листам та акціям на підтримку завдяки активності української діаспори , ЗМІ, всіх учасників цієї групи та однодумців", - повідомила його мати Ірина Лавренчук, наголосивши, що це лише перший крок у боротьбі за звільнення режисера.
Як повідомлялося, Лавренчука було затримано в Неаполі, через який він транзитом летів з Тель-Авіва до Львова. Він з 17 грудня перебував в італійському СІЗО у зв'язку із запитом РФ про його екстрадицію. Генеральне консульство України у Неаполі надає йому консульську допомогу.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова повідомила, що Лавренчука було затримано не на підставі встановлення "червоної карти", як це робиться зазвичай у практиці співпраці з Інтерполом, а шляхом пред'явлення циркулярного повідомлення, поширення якого обмежене певними країнами, що свідчить про зловживання Росією статутом Інтерполу та неправомірним його використанням в якості інструмента гібридної війни для політично мотивованих переслідувань українців.
Євген Лавренчук - український театральний режисер, номінант Шевченківської премії, колишній головний режисер Одеського театру опери та балету.
Як відомо, лише у грудні 2021 року італійський суд остаточно виправдав нацгвардійця Марківа, який понад 3 роки і 4 місяці провів за ґратами у Італії за фальсифікованими російською пропагандою звинуваченнями.
Варто зауважити, що у італійського правосуддя були подібні історії і з іншими державами. Детальніше у статті "Марків – не виняток: як Італія переглядає справи невинно засуджених"
Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди.