Візит на тлі загрози російського вторгнення. Держсекретар США Блінкен прилетів до України

Держсекретар США Ентоні Блінкен у середу вранці прилетів в Київ. Цей візит відбувається на тлі зростання занепокоєння, що російське вторгнення в Україну може бути неминучим.
У Києві Ентоні Блінкен зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, а потім зустрінеться зі своїми британськими, французькими та німецькими колегами в Берліні.
У п'ятницю Блінкен зустрінеться з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Женеві.
Також 19 січня Печерський районний суд Києва о 14.00 має оголосити рішення щодо запобіжного заходу експрезиденту Петру Порошенку.
Фото прибуття держсекретаря до Києва опублікував у твітері кореспондент ВВС.
Візит відбувається після інтенсивних перемовин з європейськими союзниками щодо спонукання Росії обрати "шлях дипломатії та деескалації на фоні загрози Україні з боку РФ".
Росія неодноразово заперечувала будь-які плани нападу на Україну.
Однак у вівторок високопосадовці США заявили, що Москва може почати вторгнення у "будь-який момент".
Прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила журналістам, що нарощування Росією десятків тисяч військ біля кордону з Україною створило "надзвичайно небезпечну ситуацію".
Вона сказала, що розглядаються усі можливі варіанти уникнення конфлікту, і додала, що секретар Блінкен планує "дуже чітко наголосити, що є дипломатичний шлях вирішення".
Високопосадовець Держдепартаменту на умовах анонімності сказав агентству AFP, що Блінкен спробує запропонувати Лаврову "дипломатичний вихід" з кризи під час переговорів у п'ятницю.

Минулого тижня відбулася низка переговорів між Москвою та західними країнами, які закінчилися безрезультатно. У Держдепартаменті кажуть, що Ентоні Блінкен спробує "підтвердити відданість США суверенітету та територіальній цілісності України" під час зустрічі з президентом Зеленським.
Очікується, що американський дипломат також намагатиметься здобути підтримку серед західних союзників, щоби Росія понесла серйозні економічні втрати у випадку можливого нападу на Україну.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Києва у понеділок вже натякнула, що будь-яка подальша ескалація "дорого коштуватиме російському режиму — з економічної, політичної та стратегічної точки зору".
Міністр оборони України Олексій Резніков закликав західні уряди негайно ввести санкції щодо Москви.
У своєму виступі в програмі HardTalk на BBC, він попередив, що вторгнення Росії в Україну може призвести до кровопролиття та кризи біженців у Європі.
Російська влада висунула низку вимог до західних урядів, зокрема, вимогу припинити розширення НАТО на схід і обмежити його діяльність в інших східних державах, таких як Польща.
Допомога Україні
Напередодні у Пентагоні заявили, що стежать за розвитком ситуації в Україні та готові надати більшу підтримку українським збройним силам для посилення їх оборонних можливостей. Про це заявив у вівторок під час брифінгу в Пентагоні речник оборонного відомства США Джон Кірбі.
"Ми продовжуватимемо відстежувати ситуацію на місцях, і якщо нам буде потрібно прийняти рішення з метою посилення захисту, ми це зробимо", - наголосив представник Міноборони США, якого цитує Укрінформ.

Пропустити подкаст і продовжити подкаст

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти
Випуски
Кінець подкаст
За його словами, Пентагон надалі спостерігає численну присутність російських військ у західній частині РФ - навколо східного й північно-східного кордону України. Це, підкреслив Кірбі, викликає стурбованість, оскільки вказує на небажання росіян сприяти деескалації.
Він зауважив, що США "продовжать шукати способи допомогти Україні захистити себе".
Він нагадав, що в Україні зараз перебувають інструктори Національної гвардії штату Флорида, які консультують українських колег.
Водночас за його словами, "наразі немає планів щодо розміщення додаткових сил на ротаційній основі в Україні.
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!