Генерал-майор поліції Казахстану вчинив самогубство
За повідомленнями ЗМІ, стосовно Сулейменова після заворушень було порушено кримінальну справу.

Начальник департаменту поліції Жамбилської області Жанат Сулейменов наклав на себе руки.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Казахстан", інформацію також підтвердили в пресслужбі акімату Тараза (адмцентр регіону).
"На жаль, так, це так. Причини того, що сталося, з'ясовуються", - сказали в акіматі.
За повідомленням телеграм-каналу казахстанського журналіста Михайла Козачкова, стосовно Сулейменова після заворушень було порушено кримінальну справу.
"Йому загрожував трибунал", - написав журналіст у понеділок. Однак, підтвердження цієї інформації з інших джерел немає.
Під час масових заворушень у Таразі було скоєно напад на акімат області, будівлю правлячої партії "Нур Отан", а також департамент поліції.
Сулейманов з 2017 по 2019 роки обіймав посаду заступника глави МВС країни. З 2016 по 2017 рік генерал-майор керував департаментом міністерства у Південно-Казахстанській області, а з 2014 по 2016 рік – у Кизилордінській області. З 2013 до 2014 року Сулейменов очолював Комітет кримінальної поліції МВС країни.
Нагадаємо, 2 січня в Казахстані почалися протести як реакція на різке здорожчання вартості газу для автомобілів. Через кілька днів мітингарі почали вимагати не лише зниження ціни на зріджений газ, а й остаточного усунення від політичного життя першого президента Нурсултана Назарбаєва, який очолював Раду безпеки, змін до конституції та більшого розділення влади.
Мітинги тривають до сьогодні в різних містах. 4 січня вони переросли в масові зіткнення з силовиками, а 5 січня відбулися найзапекліші протистояння – люди захоплювали адміністративні будівлі і вели активні сутички з військовими та поліцією. Єдиного лідера протестів немає.
За час мітингів уряд подав у відставку, а Назарбаєв перестав очолювати Радбез – замість нього ці повноваження перебрав президент Касим-Жомарт Токаєв. У країні відключали Інтернет та звʼязок, казахстанські медіа досі не відкриваються з-за кордону. Також по всьому Казахстану ввели надзвичайний стан.
На тлі протистоянь людей і силовиків Токаєв звернувся до ОДКБ по "допомогу", і організація вирішила відправити до країни свої війська.