Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Аварія автобуса у Німеччині: серед постраждалих є українки

19:25:09

Поблизу німецького Лейпцига потрапив у смертельну ДТП автобус, у якому перебували три українки. В аварії загинули четверо жінок, серед яких, не виключено, одна громадянка України. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на місцеву поліцію.   Аварія сталася вранці 27 березня на автобані 9 поблизу Лейпцига. Двоповерховий Flixbus, який прямував з Берліна до Цюриха, з'їхав з дороги та перекинувся на бік .   Загалом в автобусі перебували в момент ДТП 54 особи, це громадяни Німеччини, України, Боснії, Сирії, Узбекистану, Афганістану, Словаччини, Росії, Перу, Туреччини, Ірану, Македонії, США, Нової Зеландії, Польщі, Франції, Чехії, Індонезії, Китаю, Хорватії, Канади, Індії, Швейцарії та Італії.   За даними правоохоронців, в автобусі подорожували три громадянки України. Одна зазнала травм середньої важкості та перебуває в лікарні, друга - легкі ушкодження, вона вже вдома.   Жінки, які загинули на місці аварії, - 47-річна полька та 20-річна індонезійка, а також 19-річна німкеня. Іншу жінку, яка загинула на місці аварії, поки не встановлено. Може йтися саме про українку, зазначили в поліції.   Українські дипломати перебувають у контакті з правоохоронними органами та відповідними службами. Лікарні не надають жодної інформації щодо пацієнтів з міркувань захисту даних. Нагадаємо, раніше  в Італії сталася масштабна аварія на дорозі за участі сотні автомобілів.  Три людини загинули, ще близько 25 постраждали.

"Вагнерівці" вбивають цивільних в Малі - правозахисники

18:32:37

Російські найманці приватної військової компанії Вагнер допомагають військам Малі здійснювати напади і атаки з безпілотників, що призвело до загибелі десятків мирних жителів. Про це йдеться у звіті правозахисної організації Human Rights Watch, передає АР.   Зазначається, що після повалення режиму, нова "влада" Малі відмовилася від французьких військ, які перебували на території своєї колишньої колонії. Натомість хунта запросила допомоги в Росії, яка відправила в регіон бійців з ПВК "Вагнер".  "Насильство в Малі загострилося після того, як російські найманці прибули туди після державного перевороту у 2021 році. Правляча хунта посилила операції, завдаючи смертоносних ударів безпілотників по скупченнях мирних жителів, а також рейди в супроводі російських найманців, які вбивали мирних жителів", - йдеться у звіті.   Видання пише, що попри смерть ватажка Вагнера Євгена Прігожина, ПВК продовжує діяти на території Малі. Зокрема, в січні "вагнерівці" увійшли в село поблизу військової бази в центральній частині Малі та заарештували 25 осіб, у тому числі чотирьох дітей. Їхні тіла були знайдені пізніше із зав'язаними очима і з кульовими пораненнями в голову.   Незадовго до цього, через удари дронами, в Малі померли ще щонайменше 13 цивільних, серед яких семеро дітей віком від 2 до 17 років. Раніше повідомлялося, що Росія з метою розширення свого впливу в Африці, планує створити експедиційні сили у кількості 20 тисяч найманців замість бойовиків ПВК Вагнер.

Саудівська Аравія очолила комісію ООН з прав жінок

17:57:03

Саудівську Аравію обрали головою комісії ООН, яка має сприяти гендерній рівності й розширенню прав і можливостей жінок у всьому світі. Про це повідомляє  Guardian.   Посол Саудівської Аравії в ООН Абдулазіз Алвасіл очолив Комісію ООН зі становища жінок. Його кандидатуру обрали без голосування. Алвасіла підтримала група країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, що входять до складу комісії. До призначення Алвасіла головою комісії був посол Філіппін в ООН. Очікувалося, що головувати в комісії буде Бангладеш, однак цю роль перебрала на себе Саудівська Аравія. Імовірно, щоб поліпшити імідж країни, зазначає видання. Правозахисники засудили це рішення і вказали на жахливу ситуацію з правами жінок у Саудівській Аравії. "Саудівська Аравія зараз стоїть біля керма, але сама вона має жахливу репутацію у сфері прав жінок, і вона далека від мандату комісії", - заявила голова нью-йоркського офісу Amnesty International Шерін Тадрос. За словами директора ООН у Human Rights Watch Луї Шарбонно, обрання Саудівської Аравії головою комісії ООН демонструє зневагу до прав жінок в усьому світі.   Місія Саудівської Аравії в ООН не коментувала ситуацію. Водночас саудівські чиновники як доказ прогресу у сфері прав жінок вказали на закон про "особистий статус", ухвалений у 2022 році.   Водночас закон передбачає, що жінка перед тим, як укласти шлюб, повинна отримати дозвіл від чоловіка-опікуна. Також дружина повинна підкорятися своєму чоловікові, а фінансова підтримка чоловіка залежить від "слухняності" жінки.   Відмова жити в подружньому будинку, займатися сексом із чоловіком або подорожувати з ним без "законної причини" також може бути підставою для припинення фінансової підтримки. Нагадаємо, що у 2018 році жінкам у Саудівській Аравії  дозволили дивитися футбольні матчі на стадіоні і водити авто .   Саудівським жінкам дозволили заходити в ресторани разом з чоловіками