Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

www.newscast.com.ua носить виключно інформаціоний характер и не несе відповідальність за вміст інших сайтів. Всі авторскі права дотриманні.
  • Источники

  • Категории

ВЕРНУТЬСЯ

Facebook видалив мережу акаунтів з Росії, які ширили фейки про західні вакцини - BBC News Україна

11/08/2021, 19:00:18

Facebook видалив мережу акаунтів з Росії, які ширили фейки про західні вакцини

3 хвилин(и) тому

Американська компанія Facebook видалила понад 300 акаунтів з Росії, які поширювали контент проти щеплень. Як випливає зі звіту компанії, ці акаунти публікували фейки про західні вакцини, наприклад, поширювали інформацію, що вакцина AstraZeneca нібито перетворює людей на шимпанзе.

Як зазначено у звіті, компанія видалила 65 акаунтів у Facebook і 243 аккаунти в Instagram.

Мережа цих акаунтів працювала на різних платформах і була націлена насамперед на аудиторію в Індії, Латинській Америці і - меншою мірою - США.

"Наше розслідування виявило зв'язок цієї кампанії з Fazze - дочірньою компанією зареєстрованої в Британії маркетингової фірми, діяльність якої велася в основному з Росії. Зараз Fazze заблокована на нашій платформі", - йдеться у звіті.

  • Антивакцинатори кажуть, що вакциновані стануть зомбі, як у "Я - Легенда". Сценарист заперечує
  • Дженніфер Еністон відмовилася спілкуватись із невакцинованими друзями

У чому полягала кампанія?

У документі стверджується, що кампанія проти щеплень, яку вела мережу акаунтів, складалася з двох хвиль. Під час першої хвилі - в листопаді і грудні 2020 року - в мережі розмістили меми та коментарі про те, що вакцина AstraZeneca може перетворити людей в шимпанзе.

Через п'ять місяців, в травні 2021 року акаунти почали ставити під сумнів ефективність вакцини Pfizer, посилаючись на якийсь витік документів з компанії AstraZeneca.

"Показово, що обидві фази кампанії збігалися у часі з тими періодами, коли деякі уряди, в тому числі в Латинській Америці, Індії і США, обговорювали можливість екстреної видачі дозволу на ці вакцини", - йдеться в звіті.

В рамках кампанії створювалися оманливі статті та петиції, які поширювалися на різних платформах, в тому числі на Reddit, Medium і Change.org, а також за допомогою фейкових акаунтів у Facebook та Instagram.

  • Чоловік, який насміхався над вакцинами проти Covid-19, помер від вірусу

Як розкрили мережу?

Суть кампанії полягала в тому, щоб залучати інфлюенсерів з великою аудиторією у Instagram, YouTube і TikTok до публікації контенту з певними хештегами, але без розкриття джерела повідомлень, йдеться у звіті.

При цьому мережі акаунтів так і не вдалося зібрати свою аудиторію, зазначає Facebook. В Instagram їхнім постам не ставили лайки, їхня петиція на мові хінді на Change.org зібрала лише 900 підписів, а під її англомовною версією підписалися 550 осіб.

Лише оплачені пости інфлюенсерів змогли залучити деяку увагу користувачів. Але в підсумку саме співпраця з блогерами і занапастила всю кампанію - мережу розкрили після того, як кілька інфлюенсерів публічно їх викрили, додали в Facebook.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Источник:BBC

Поделиться :