Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

www.newscast.com.ua носить виключно інформаціоний характер и не несе відповідальність за вміст інших сайтів. Всі авторскі права дотриманні.
  • Источники

  • Категории

ВЕРНУТЬСЯ

G7 обговорить програми штучного інтелекту на окремому форумі

20/05/2023, 13:50:44

Фото: EPA/UPG

Лідери країн “Групи семи” на саміті у Хіросімі закликали до розробки та прийняття міжнародних технічних стандартів для надійного використання штучного інтелекту.

Про це пише Reuters.

Вони визнали, що підходи до досягнення “загального бачення та мети надійного ШІ можуть відрізнятися”, але зазначили у заяві: “управління цифровою економікою має продовжувати оновлюватися відповідно до наших спільних демократичних цінностей” .

Угода досягнули після того, як Європейський Союз цього місяця наблизився до ухвалення закону про регулювання технології − потенційно першого аналогічного документа у світі.

“Ми хочемо, щоб системи штучного інтелекту були точними, надійними, безпечними та недискримінаційними, незалежно від їхнього походження”, − заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

Лідери G7 згадали про програми генеративного штучного інтелекту, які популяризував додаток ChatGPT. Вони заявили, що їм “потрібно негайно проаналізувати можливості та виклики генеративного штучного інтелекту”.

Підписуйтесь на наш Google News

Глави урядів домовилися створити до кінця року міністерський форум під назвою “Хіросімський процес штучного інтелекту” для обговорення питань, пов’язаних із генеративними інструментами ШІ, такими як права інтелектуальної власності та дезінформація.

Саміт відбувся після зустрічі міністрів цифрових технологій Великої сімки минулого місяця, на якій країни – США, Японія, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія та Канада – заявили, що їм слід схвалити регулювання штучного інтелекту на основі ризиків.

використання програм генеративного штучного інтелекту, таких як GPT-4.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Штучний інтелект не був на порядку денному зустрічі. Але коли нова лінгвістична модель штучного інтелекту від OpenAI змусила країни в усьому світі “вперше зосередитися на можливостях дезінформації, хаосу та фізичного знищення критичної інфраструктури”, радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван почав телефонувати своїм колегам зі закликом провести таку дискусію, пише газета.

Не зрозуміло чи очільники G7 зможуть підтримувати розмову про технологію. Попередні спроби змусити групу зайнятися набагато простішими питаннями кібербезпеки зазвичай зводилися до банальності про “державно-приватне партнерство”, а серйозного обговорення правил використання кіберзброї ніколи не було.

Підписуйтесь на наш Google News

Американські посадовці кажуть, що у випадку з чат-ботами навіть розпливчасте фундаментальне обговорення може допомогти у встановленні спільних принципів: 

  • що корпорації, які випускають продукти з використанням широкомовних моделей, першочергово відповідальні за їхню безпечність, 
  • що повинні існувати правила прозорості, що дають зрозуміти, які дані використовувалися для кожної системи. 

Це дозволить помічникам лідерів надалі працювати над розробкою проєкту таких перших правил.

Нагадаємо, чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT став доступним в Україні у лютому. 

У березні понад 1000 технічних лідерів та дослідників, включно з Ілоном Маском, закликали лабораторії зі створення штучного інтелекту пригальмувати з розробкою найбільш просунутих систем.

Того ж місяця ChatGPT через занепокоєння обробкою персональних даних своїх громадян заблокувала Італія. Трохи пізніше стало відомо, що програму також можуть тимчасово заблокувати у Німеччині.

Натомість Укрзалізниця почала використовувати ChatGPT для обробки звернень пасажирів. 16 травня стартував безкоштовний курс Мінцифри та Google про штучний інтелект – "Основи АІ".

Источник:LB

Поделиться :